קטגוריות ורדים

מוצרים משלימים

DAVID AUSTIN דיוויד אוסטין- סיפור ההצלחה

סיפורו של המטפח האנגלי שהעז לעשות ויצר את קבוצת הזנים האנגליים.


תחת שמו ניתן למצוא כוכבי גינה רבים ואהובים לדוגמת הגולדן סלבריישן, פט אוסטין, ויליאם מוריס.

תחת הישגיו בתחום גידול הוורדים נוכל למצוא את מה שאנו מכירים כיום כקבוצת הוורדים האנגליים, המבוקשת מאוד בקרב מגדלי וורדים, קבוצה זו נוצרה מהכלאה בין הוורדים הריחניים "של פעם" לבין הוורדים המודרניים שופעי הפריחה, שילוב זה יוצר וורדים בעלי פרח גדול ומספר רב של עלי כותרת (עד 120), שלהם ניחוח חזק במיוחד ולרוב הם בריאים וחסונים.
דויד אוסטין גדל באיזור המידלנדס שבמערב אנגליה, הוא הסתקרן מפרחים כבר בהיותו צעיר והפך זאת לתחביב, שבהמשך הפך לכל חייו.
המסע בעקבות הוורדים החל אצל דיוויד מאז שהיה קטן, הוא הצטרף לאביו בביקוריו במשתלה של חברו ג'יימס בייקר, שבה גידל וריאציות שונות של תורמוסים ובמוחו החל להתגבש הרעיון של פיתוח זנים חדשים בעצמו. 
אבל הרעיון לא קיבל את אישורו של אביו. 


ליום הולדת 21 קיבל דיויד מאחותו ספר על ורדי גינה היסטוריים, שם פגש בוורדים לראשונה והתאהב בהם.
הוא החל בגידול ורדים כתחביב, בתחילה עסק בגידול ורדים היסטוריים ועתיקים והוקסם מיופיים ובהמשך החל בגידול מכלואי התה שנכנסו אז חזק "לאופנה", הוא החליט להשוות בין שתי הקבוצות.
הוא אמנם לא התלהב בתחילה ממכלואי התה אך לא יכל להתכחש לתכונותיהם הייחודיות שלא היו קיימות בוורדים העתיקים. כמו מנעד הצבעים הרחב והיכולת שלהם לחזור ולפרוח שוב ושוב.
באותו זמן התגבשה במוחו ההבנה שיש לו הזדמנות ליצור משהו חדש לגמרי! ורד שמשלב גם את היופי והניחוח שאפיין את הורדים העתיקים ביחד עם הייחודיות והתועלת שמביאים איתם הוורדים המודרנים.
דיויד החל בתהליך איטי של פיתוח הזן המשולב, בניסיון הראשון תקפה את החלקה פטריה שהרגה את כולה והוא היה צריך להתחיל מהתחלה.
לאחר שהצליח בגידול, החל בניסיונות לשווק אותם למשתלות בסביבה, אשר זילזלו בו וסירבו לקנות את הסחורה שלו, דיויד סירב להתייאש והחל למכור את הזנים בביתו שלו בשרופשייר, שם מכר גם מטפסים וזנים עתיקים.


ב1983 חווה דיויד את פריצת הדרך הראשונה, לאחר שהציג את הוורדים שלו בתצוגת פרחים בצ'לסי, שם הציג ורד שנקרא על שמו של גראהם תומאס, מומחה לגננות הנערץ על ידיי תושבי אנגליה, תגובת הציבור והתקשורת הייתה מעל ומעבר למצופה, והשמועה על הוורדים האנגלים התפשטה במהירות והפכה את גן הוורדים של דיויד אוסטין למוקד של מבקרים רבים ולנושא פרסים עד עצם היום הזה.
כיום הוא נחשב לאחד מגני הוורדים היפים ביותר בעולם!

 
דיויד הלך לעולמו ב18/12/2018 , בשרופשייר בריטניה בגיל 92. אבל המותג ממשיך לשאת את שמו בגאווה ולטפח זני ורדים חדשים. 

" Everyday, I marvel at my good fortune to have been able to make a life out of breeding roses. My greatest satisfaction is to see the pleasure my roses give to gardeners and rose lovers worldwide."

David Austin