קטגוריות ורדים

מוצרים משלימים

טיפול בחזירים

נצרים, חזירים או סורים כולם שמות המתארים ענפים היוצאים מהכנה עליה מורכב הוורד. יש להסיר ענפים אלו על מנת שלא "ישתלטו" על הוורד כולו.

חזירים מופיעים רק בוורדים מורכבים והם בעצם יציאה של ענפים מהוורד המשמש ככנה (ועליה הורכב הוורד). 

אם כן, השלב הראשון בזיהוי חזירים הוא לבדוק האם הוורד מורכב. אם הוורד מורכב יש לזהות את תפוח ההרכבה ואת המקום ממנו יוצא הענף. אם הענף יוצא מתחת לתפוח ההרכבה הוא שייך לכנה ולכן חזיר. אם הוא יוצא מתפוח ההרכבה או מעליו הוא שייך לוורד המורכב.

יש גם הבדלים נוספים בין הענפים אבל לפעמים קשה לזהות כי גם כשמדובר בענף מים (השייך לוורד המורכב) לעיתים יש הבדלים מהענפים הוותיקים של הוורד. 

אם אתם צריכים עזרה לזהות את הענף, ניתן לשלוח לנו תמונות למייל vradim@vradim.com בצירוף הסבר.

 

חזירים הם כאמור ענפים השייכים לכנה ולכן אם לא מטפלים בהם ומסירים אותם יש סיכוי שהוורד ששימש לכנה יתחזק ובסופו של דבר "ישתלט" על הוורד המורכב.

בדרך כלל הכנות אשר משמשות להרכבת הוורדים הם ורדים שלא מרבים לפרוח ויש להם צימוח מהיר וחזק. לכן, אם לא מטפלים בחזירים, אתם עשויים להישאר עם ורד גדול ופרוע הממעיט בפריחה במקום עם הוורד אותו רכשתם.

 

איך מטפלים?

חשוב למצוא את נקודת היציאה של החזיר ולגזום אותו משם. לעיתים זה קשה כי החזיר יכול לצאת גם מהשורש של הוורד. אחרי הגיזום צריך לנקות את האזור עם סכין יפנית (לעוור את העין) כדי למנוע יציאה של ענפים נוספים משם. גיזום בלבד של הענף יגרום להתחזקותו ולא יפתור את הבעיה ולכן יש להימנע מכך.

 

בהצלחה!